Запрошуємо Вас взяти участь у парусній регаті “Хортицька кругосвітка”

Регата буде проходити 14-15 жовтня 2017 року в Запоріжжі

Фішкою цього заходу є маршрут повністю охоплює острів Хортицю. Кожен учасник зможе побачити всю історію і красу історії козацтва а так само подивитися на легендарні багатовікові скелі.

Контакти організатора: +380664505944 (Ігор)
Адреса яхт клубу: Набережна магістраль (Перетин вул. Лермонтова), база Запорізького парусно-туристського клубу ПАТ Запоріжсталь
Карта проїзду: координати 47 ° 49’50.0 “N 35 ° 07’11.8” E (https://goo.gl/maps/HfSnBmRGJKT2)
Інформація в соціальних мережах: https://www.facebook.com/events/750943971758909

Роторний вітрохід. Частина 3

Катамаран с ротором Савониуса на Красноярском водохранилище

У попередній частині була розглянута коротка, але насичена історія будівництва та експлуатації суден з ротором Флетнера як рушія.

Всі ці судна, фактично, були експериментальними. На них проводилися дослідження і підбір найкращих режимів роботи, виявлялися переваги і недоліки в порівнянні з вітрилами.

Стаття російською мовою.

Читати далі…

Проект крейсерського летючого проа

Джером Делоне (Jérôme Delaunay) розробляє проект крейсерського проа, причому це не розробка “для душі”. У проекту є замовник.

Повороти планується виконувати простим розворотом вітрил навколо вільностоячих щогл. Стаксель ставиться тільки на “довгих галсах”.

Задав питання автору проекту з приводу центрування. Отримав відповідь. Центрувати передбачається таким чином – на слабкому вітрі проа несе всі вітрила, при посиленні вітру забирається стаксель і рифітся “кормовой грот”. При лавіруванні стаксель не ставиться. Після кожного повороту віддаються рифи на “носовому гроті” та беруться – на кормовому. В принципі, якщо є закрутки гротів, то особливих проблем бути не повинно.

Роторний вітрохід. Частина 2

Ротороход

Опублікована друга частина статті “Роторний вітрохід” (стаття російською мовою).

Розглядається коротка історія практичної побудови та застосування суднів з ротором Флетнера як рушія.

Читати статтю…